Legendy zlatého mesta

14,99€

Juraj Červenák, DAPHNE, 2014, 283 s. (pevná väzba)

Kniha obsahuje fantasy príbehy z rôznych období histórie Banskej Štiavnice, ktoré sú určené špeciálne, no nielen pre detského čitateľa.

Dvanásť železných mečov
(príbeh z doby bronzovej)
Kráľ lesa (príbeh z čias starých Slovanov)
Skaza z hlbín (príbeh z 15. storočia)
Alchymistova dcéra (príbeh z čias protitureckých vojen v 17. storočí)
Vodníkov tajch (príbeh z 18. storočia)

Kniha vznikla v rámci vzdelávacieho projektu Banská Štiavnica – Živá učebnica príbehového vzdelávania. Fantasy príbehy z rôznych období histórie Banskej Štiavnice zaujmú žiakov a môžu im tiež pomôcť k ľahšiemu pochopeniu tém z učebných osnov pre 6. ročník. Na motívy príbehov vznikli 3 pobytové programy pre deti s prvkami LARP hier (Live Action Role Play).

Pútavé príbehy chytia každého dospelého čitateľa, ktorého vyživuje aj radosť z poznávania a objavovania. Nadčasovú aktuálnosť dodáva knihe i črta typická pre rozprávky - cenné charakterové vlastnosti človeka podstupujú rôzne skúšky, pokušenia, až napokon ... dočítajte sa sami.


V knihe Legendy Zlatého mesta sa veľmi elegantne snúbia informácie z rôznych oblastí poznania (od napríklad fyziky až ku geografii), vrátane lokálnych špecifík (miestopis, argot, história, osobnosti) s pútavosťou a dobrodružstvom vlastným žánrovej literatúre. V rámci autorskej licencie, v ktorej sa komponuje príbeh ako suma faktov a fikcie sa Červenákovi podarilo celkom prirodzene text významovo zaťažiť až do tej miery, že vôbec nie je jasné, kedy čitateľa zabáva a kedy vzdeláva, čo je vzhľadom na potenciálne didaktický účel knihy vôbec to najzásadnejšie.
[Čítaj celú recenziu]

- Juraj Malíček - teoretik popkultúry -

Kúpou knihy podporíte náš program Živá učebnica.

KÚPIŤ

Zdieľať na Facebooku

Price: 14,99€